Offering you a complete choice of products which include glass frosted cream containers, 15 gram acrylic jar, 30 gram frosted cream jar, acrylic jar with gold abs cap and 50gm acrylic cream jar with gold metalized cap.














₹ 27 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Jar Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
| Capacity | 15ml/20ml/30ml/50ml/100ml |
| Color | Frosted |
| Glass Color | Frosted |
| Glass Type | Glass |
| Usage | Face Cream, Eye Cream, Lip Balm |
| Cap Color | Gloden |
| Industrial Use | Cosmetic |
| Collar Material | Glass |






₹ 8.5 / PieceGet Latest Price
| Shape | Round |
| Capacity | 15 g |
| Material | Acrylic |
| Closure Type | Screw Cap |
| Inner Lid | Yes |
| Usage/Application | Packaging |
| Type | Round |
| Size | 15 Gram |
| Weight | 10 g |
| Brand | Worldites |







₹ 29 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Container Type | Jar |
| Capacity | 10 ml |
| Material | GLASS |
| Shape | Round |
| Color | Transparent |
| Brand | Worldites |
| Closure Type | Screw Cap |
| Usage/Application | Cosmetic |
| Finish | Frosted |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 30 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 50 ml |
| Shape | Round |
| Material | SAN |
| Closure Type | Screw Cap |
| Inner Lid | Yes |
| Cap Type | Screw Cap |
| Usage and Applications | Promotional Products, Food Storage, Fragrance and Perfume Packaging, Medical and Pharmaceutical Applications, Cosmetics and Skincare Products |
| Features | Reusable, BPA Free, Light Eeight, Durable, Recyclable |
| Is It Customized | Customized |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 25 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 50 ml |
| Cap Type | Screw Cap |
| Usage and Applications | Medical and Pharmaceutical Applications, Promotional Products, Food Storage, Fragrance and Perfume Packaging, Cosmetics and Skincare Products |
| Features | Light Eeight, Reusable, Durable, Recyclable, BPA Free |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | WORLDITES INTERNATIONAL |
| Sample | Free |
| Custom Order | Accept |
Manikandan (Business Development Manager)
Worldites International
2 Floor, 13/779/3, Krishna Tower, Indira Nagar , Nehru Nagar West,, Suriya Bakery, Kalapatty,, Coimbatore - 641048, Tamil Nadu, India



