Our product range includes a wide range of frosted amber glass jars, 30ml clear rectangular dropper bottle, 100ml cosmetic pet bottle with mist sprayer, white pet bottle with disc top cap, 10ml square glass clear dropper and amber square glass dropper bottle.








₹ 28 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 50 gm |
| Color | Transparent |
| Cap Material | Glass |
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Type |
| BRAND | WORLDITES INTERNATIONAL |
| SAMPLE | FREE |
| CUSTOM ORDER | ACCEPT |






₹ 25 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 30 mL |
| Cap Type | Dropper Cap |
| Usage/Application | Cosmetics |
| Bottle Type | Dropper Bottle |
| Glass Type | Neutral glass |
| Color | Transparent |
| Brand | WORLDITES INTERNATIONAL |
| Sample | Free |
| Custom Order | Accept |
| Feature | Non Spill |










₹ 30 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Material | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Neck Size | 20 mm |
| Shape | Round |
| Color | Transparent |
| Features | Reusable, Leak Proof, Durable, Recyclable |
| Usage and Applications | Perfumes and Fragrances, Art and Craft, Household Cleaners, Hair Care, Room Fresheners, Hand Sanitizers |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | WORLDITES INTERNATIONAL |
| Feature | Non Spill |




₹ 25 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Material | PET |
| Color | White |
| Shape | Round |
| Neck Size | 19 mm |
| Usage and Applications | Food and Beverage, Personal Care Products, Household Cleaning Products, Health and Wellness Products |
| Features | Reusable, Recyclable, Leak Proof, Durable |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | WORLDITES INTERNATIONAL |
| Sample | Free |
| Use | Bottles |









₹ 27 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Cap Type | Dropper Cap |
| Usage/Application | Cosmetics |
| Bottle Type | Dropper Bottle |
| Design | Square |
| Glass Type | Neutral glass |
| Color | Transparent |
| Brand | WORLDITES INTERNATIONAL |
| Sample | Free |
| Custom Order | Accept |
| Feature | Non Spill |











₹ 23 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Cap Type | Screw Cap |
| Usage/Application | Cosmetics |
| Design | Square |
| Glass Type | Neutral glass |
| Color | Amber |
| Brand | WORLDITES INTERNATIONAL |
| Sample | Free |
| Feature | Non Spill |
| Custom Order | Accept |
| Use | Bottles |




₹ 23 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Cap Type | Dropper Cap |
| Usage/Application | Cosmetics |
| Bottle Type | Dropper Bottle |
| Design | Round |
| Glass Type | Neutral glass |
| Color | Amber |
| Brand | WORLDITES INTERNATIONAL |
| Sample | Free |
| Custom Order | Accept |




₹ 28 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Cap Type | Dropper Cap |
| Usage/Application | Cosmetics |
| Bottle Type | Dropper Bottle |
| Design | Square |
| Glass Type | Neutral glass |
| Color | Amber |
| Brand | WORLDITES INTERNATIONAL |
| Custom Order | Accept |
| Sample | Free |
| Feature | Non Spill |






₹ 7 / PieceGet Latest Price
| Neck Size | 20/410 |
| Cap Type | Spray Pump |
| Color | White |
| Use For Storage | Oils |
| Brand | Worldites |
| Product Type | Plastic |






₹ 6 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 50 ml |
| Feature | Non Spill |
| Use | Bottles |
| Brand | WORLDITES INTERNATIONAL |
| Sample | Free |
| Custom Order | Accept |






₹ 32 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 150ml |
| Material | PET |
| Cap Type | Dispenser Pump |
| Color | Transparent |
| Usage | Shampoo |
| Design Type | Standard |
| Country of Origin | Made in India |








₹ 99 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Material | PET |
| Color | Transparent |
| Shape | Round |
| Design Type | Standard |
| Cap Type | Screw Cap |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 17 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Capacity | 30ml - 50ml |
| Material | Glass |
| Cap Type | Round |
| Usage/Application | perfume/essential oil/lotion/cosmetic packaging etc |
| Brand | worldites |
| Packaging Type | 1000 pcs |
| Color | Multi color |


₹ 16 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 550 ML |
| Size | 500 ml |
| Material | Glass |
| Color | Transparent |
| Brand | Worldites |
| Neck Type | Narrow Neck Screw |
| Finish Type | Smooth |
| Country of Origin | Made in India |








₹ 27 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 10ml 20ml 30ml 50ml 100m |
| Material | Glass |
| Cap Type | Dispenser Pump |
| Color | Transparent |
| Shape | Round |
| Usage | Personal Care |
| Design Type | Standard |
| Cap Size | 24MM |

Get Latest Price

Get Latest Price

Get Latest Price

Get Latest Price
Get Latest Price
Get Latest Price
Get Latest Price
Manikandan (Business Development Manager)
Worldites International
2 Floor, 13/779/3, Krishna Tower, Indira Nagar , Nehru Nagar West,, Suriya Bakery, Kalapatty,, Coimbatore - 641048, Tamil Nadu, India


















