Leading Manufacturer of 100 g san jar with golden cap, 50 gram acrylic cream jar, 100gm clear acrylic jar with gold metalized abs cap, color coated glass jars, bamboo wood cream jar and 50gm frosted glass cream jar from Coimbatore.





₹ 21 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 100 g |
| Usage/Application | Packaging |
| Material | Plastic |
| Color | Transparent |
| Shape | Round |
| Packaging Type | Box |




₹ 16 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 50 G |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Packaging |
| Weight | 20 g |
| Brand | Worldites |
| Color | Transparent |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 30 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Cap Type | Screw Cap |
| Usage and Applications | Fragrance and Perfume Packaging, Cosmetics and Skincare Products, Medical and Pharmaceutical Applications, Food Storage, Promotional Products |
| Features | BPA Free, Light Eeight, Reusable, Recyclable, Durable |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | WORLDITES INTERNATIONAL |
| Sample | Free |
| Custom Order | Accept |



₹ 28 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Color | Transparent |
| Cap Material | Glass |
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Type |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | WORLDITES INTERNATIONAL |
| Sample | Free |
| Custom Order | Accept |





₹ 99 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 15G,20G,30G,50G,100G,150G,200G,250G |
| Material | Bamboo+plastic |
| Color | transparent/custom |
| Usage | Cosmetic Packing |
| Cap | Bamboo |
| Product Name | Cosmetic bamboo Jar |
| Feature | Recyclable |








₹ 28 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Shape | Round |
| Brand | worldites |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Cosmetic |
| Country of Origin | Made in India |
| usage | Cosmetics |
Manikandan (Business Development Manager)
Worldites International
2 Floor, 13/779/3, Krishna Tower, Indira Nagar , Nehru Nagar West,, Suriya Bakery, Kalapatty,, Coimbatore - 641048, Tamil Nadu, India




