Airless Cosmetic Bottle






₹ 30 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Material | HDPE |
| Color | white |
| Shape | Round |
| Usage and Applications | Cosmetic Products |
| Cap Type | Dispenser Pump |
| Features | Recyclable |
| Usage | Shampoo |
| Country of Origin | Made in India |
| Capacity | 50ml |











₹ 70 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 5ml 10ml 120ml 100ml 80ml 50ml 30ml 15ml |
| Material | HDPE |
| Color | white |
| Shape | Round |
| Usage | cream |
| Design Type | Standard |
| Cap Type | Dispenser Pump |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering a wide range of Airless Cosmetic Pump Bottle 5ml 10ml 120ml 100ml 80ml 50ml 30ml 15ml to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.






₹ 30 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Capacity | 30ml |
| Material | HDPE |
| Color | white |
| Shape | Round |
| Usage | Shampoo |
| Design Type | Standard |
| Cap Type | Dispenser Pump |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 29 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 30 ml |
| Material | Polypropylene (PP) |
| Cap Type | Lockable Cap |
| Usage and Applications | Medical and Dermatological Products, Cosmetic Products, Natural and Organic Products, Fragrances |
| Features | Leak Proof, Reusable, UV Resistant, Recyclable |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 30 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 50 ml |
| Material | Polypropylene (PP) |
| Cap Type | Lockable Cap |
| Usage and Applications | Cosmetic Products |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 29 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 30 ml |
| Material | Polypropylene (PP) |
| Cap Type | Lockable Cap |
| Usage and Applications | Cosmetic Products |
| Features | Recyclable |
| Country of Origin | Made in India |
Manikandan (Business Development Manager)
Worldites International
2 Floor, 13/779/3, Krishna Tower, Indira Nagar , Nehru Nagar West,, Suriya Bakery, Kalapatty,, Coimbatore - 641048, Tamil Nadu, India




